SIMON MOORES

futurolog, zakladatel a ředitel,
Zentelligence (Británie)

Výkonný ředitel společnosti Zentelligence, futurolog Simon Moores, se rád označuje za digitálního existencialistu. Je uznávaným expertem na rizika informačních technologií, rozvoj umělé inteligence a etické výzvy digitálních ekonomik. Byl poradcem britské vlády pro technologie, je viceprezidentem westminsterského Fóra konzervativní vědy a technologií. Pravidelně přispívá do Guardianu a je hostem na BBC a Sky News. V České republice vystoupí vůbec poprvé.


Kdy umělá inteligence nahradí novináře?

Futurolog Simon Moores představí svoji vizi třetí průmyslové revoluce

Forum Media od počátku mapuje komunikační byznys s důrazem na jeho budoucnost. Proto jedním z důležitých hostuů je futurolog Simon Moores, který sám sebe označuje za digitálního existencialistu.

Už před víc než deseti lety začal řešit témata, která jsou dnes trendy – disruptivní inovaci, internet věcí, analýzu big dat nebo digitální bezpečnost – a za vlády Tonyho Blaira jako technologický ambasador připravil koncepci digitalizace Británie. Moores říká, že zažíváme třetí průmyslovou revoluci a její výsledky musí také reflektovat média a novináři jako silně ohrožený druh.

Mooresova vize zasáhne všechny z nás, jestli se to už neděje teď: říká, že světovou ekonomiku budou řídit korporace s největším množstvím dat a nejrychlejšími servery. Nepřipomíná vám to Google nebo Facebook?

Simon Moores je výkonným ředitelem společnosti Zentelligence, viceprezidentem westminsterského Fóra konzervativní vědy a technologií. Pravidelně přispívá do Guardianu a je hostem na BBC a Sky News. V České republice vystoupí vůbec poprvé.

Nenechte si ujít jeho přednášku na Forum Media, kde mu patří zahájení bloku Budoucnost komunikačního byznysu jako výzva i varování.